Co powinno charakteryzować uniwersalne oleje do maszyn rolniczych?

0
720
Co powinno charakteryzować uniwersalne oleje do maszyn rolniczych?

Ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy, wielu użytkowników ciągników i innych maszyn rolniczych decyduje się na używanie jednego rodzaju oleju o uniwersalnym charakterze. Przykładem tego typu produktu jest uniwersalny, wielofunkcyjny olej Fuchs Agrifarm typu STOU. To grupa wielosezonowych, silnikowo-przekładniowo-hydraulicznych olejów nadających się do smarowania wielu typów przekładni, układów hydraulicznych i silników spalinowych stosowanych w maszynach rolniczych.

Przeznaczenie olejów uniwersalnych do maszyn rolniczych

Wyprodukowane na bazie mineralnej, wielosezonowe i wielofunkcyjne oleje Fuchs Agrifarm typu STOU to produkty dedykowane zastosowaniom w rolnictwie, leśnictwie i branżach pokrewnych. Olejów tego typu używa się w charakterze uniwersalnych produktów smarnych przeznaczonych do ochrony i smarowania wielu układów mechanicznych narażonych na uszkodzenie od tarcia, w tym przede wszystkim do smarowania skrzyni biegów i zwolnic, również w pojazdach z tzw. mokrymi hamulcami, do układów hydraulicznych siłowych i sterujących, a nawet w charakterze oleju silnikowego, w silnikach benzynowych, z zapłonem samoczynnym i turbodoładowaniem. Wiele typów olejów do maszyn rolniczych Fuchs Agrifarm znaleźć można na stronie internetowej https://esklep.pesta.com.pl/oferta/oleje-fuchs/0001023827/fuchs-agrifarm. Prezentowane są tam m.in. oleje uniwersalne na bazie mineralnej do przekładni, układów hydraulicznych i silników spalinowych.

Cechy dobrego oleju silnikowo-przekładniowo-hydraulicznego

Ze względu na odmienne wymagania różnorodnych układów, uniwersalne oleje do maszyn rolniczych, takie jak Fuchs Agrifarm typu STOU muszą charakteryzować się specjalnymi właściwościami. To środki smarne gwarantujące optymalne smarowanie od pierwszych chwil rozruchu, o dużej trwałości i odporności na zużycie, wzbogacane wieloma substancjami modyfikującymi, w tym związkami o właściwościach przeciwutleniających, antykorozyjnych i przeciwpiennych. Dzięki nim oleje wielofunkcyjne Fuchs Agrifarm dbają o optymalne smarowanie różnorodnych układów, od silników spalinowych zaczynając, przez skrzynie biegów, a na sterujących układach hydraulicznych kończąc. Zabezpieczają ich elementy przed nadmiernym tarciem i związanym z tym przedwczesnym zużyciem.

Wielofunkcyjne i wielosezonowe oleje do maszyn rolniczych, takie jak produkty Fuchs Agrifarm serii STOU to środki smarne o dużej uniwersalności zastosowań. Nowoczesne produkty tego typu powinny charakteryzować się jednak nie tylko uniwersalnością, ale także dodatkowymi właściwościami, które mają korzystny wpływ na ich trwałość i zapewniany przez nie poziom ochrony smarowanych elementów mechanicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj