Elektrozawory – czym są i jakie mają cechy?

0
241
Elektrozawory - czym są i jakie mają cechy?

Elektrozawory są nowoczesnymi produktami pełniącymi wiele różnych funkcji na rynku. Cieszą się dobrą reputacją oraz wykorzystywaniem na szeroką skalę. Zastosowanie ich znajdziemy przy automatycznym systemie nawadniania. Są jego podstawą wraz ze sterownikiem. Dlaczego warto je wybrać? Jakie mają cechy i jakie zadania pełnią?

Pożądane właściwości elektrozaworów

Na rynku jest wiele opcji, które pozwolą na dobranie idealnego rozwiązania dla siebie. Najbardziej pożądanymi cechami elektrozaworów są:

  • łatwość konserwacji bez jednoczesnej konieczności demontażu,
  • możliwość całkowitego zakręcenia zaworu lub zdławienia przepływu,
  • ręczne otwieranie zaworu (bez udziału sterownika),
  • płynne otwieranie i zamykanie, bez uderzeń hydraulicznych w rurociągach.

Uniwersalne urządzenia

Dla aplikacji wymagających dużego przepływu wody jednym z częstszych wyborów jest elektrozawór uniwersalny. Plantacje wieloobszarowe, szklarnie i przemysł to idealne miejsca do stosowania go. To na czym najbardziej powinniśmy się skupić przy zakupie, to równoprzelotowa konstrukcja. Jej zadaniem jest zapewnienie dużej przepustowości oraz małej straty ciśnienia. Płynnie działająca membrana zapobiega uderzeniom hydraulicznym, przy jednoczesnej, szybkiej reakcji na impuls sterownika. Ważną cechą są także niskoprądowe cewki, dzięki którym bez problemu możemy zastosować przewody o małych przekrojach, a także wykonać pracę nawet w dużych odległościach od sterownika. Jest to na pewno duży komfort. Odporność na korozję, regularny przepływ i ręczne otwieranie to jeden z głównych cech nowoczesnych produktów.

Doskonała jakość

Jakość jest czymś, najbardziej pożądanym przy zakupie produktu. Dzięki niej możemy cieszyć się urządzeniem latami. W rolnictwie i obszarach zieleni wykorzystywane elektrozawory będą się nieco różnić. Nierdzewna konstrukcja oraz dobre jakościowo tworzywo zapewni wieloletnią, bezproblemową pracę. Tutaj także płynnie działająca membrana zapobiegająca uderzeniom hydraulicznym spełnia jedną z ważniejszych funkcji.

Elektrozawory wykorzystywane są w sporej ilości miejsc. Ich zakup nie należy do najłatwiejszych. Producenci, chcąc udoskonalać swoje produkty, wprowadzają coraz nowsze modele dostosowane do potrzeb konsumenta. Najważniejsze przy zakupie jest jednak postawienie na solidną konstrukcję i najlepszą jakość, co zapewni nam lata bezawaryjności. Elektrozawory uniwersalne wykorzystamy przy aplikacjach z dużym przepływem wody. We współpracy ze sterownikiem stanowią podstawę automatycznego systemu nawadniania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj