Jak działa wypożyczalnia samochodów?

0
621

Każda wypożyczalnia samochodów dysponuje własną flotą. W zależności od specyfiki działalności firmy – mogą to być np. tylko auta osobowe, luksusowe czy dostawcze, albo wszystkie z wymienionych. Z usług wypożyczalni możemy skorzystać, gdy potrzebujemy auta zastępczego, pojazdu na wyjazd biznesowy, aby dojechać na lotnisko czy na przykład przewieźć meble do nowego mieszkania podczas przeprowadzki.

Odbiór i zwrot auta – wypożyczalnia samochodów

Podstawową usługą, jaką świadczą wypożyczalnie aut, jest wynajem krótkoterminowy – czyli okres obejmujący maksymalnie 30 dni. Najpierw określasz miejsce i czas odbioru oraz zwrotu samochodu w jednym z punktów wypożyczalni. Później wybierasz konkretny model i markę auta, które będą spełniały Twoje oczekiwania.

Na podstawie tych danych obliczana jest kwota, jaką będziesz musiał uiścić w ramach współpracy. Masz również możliwość wcześniejszej rezerwacji danego wozu – jeśli na przykład planujesz wesele czy wyjazd służbowy na kilka miesięcy wcześniej.

Jak czas wypożyczenia wpływa na cenę?

Co do zasady – im dłuższy jest czas wynajmu, tym niższa jest cena. Nie oznacza to jednak, że zawsze tak się dzieje. Bardzo istotny jest bowiem przedział czasowy – czy będziesz wynajmował auto na dwa dni, dwa tygodnie, czy dwa miesiące. Różne wypożyczalnie samochodów oferują różne warunki. W niektórych przypadkach możesz liczyć na zniżkę przy wynajmie dłuższym niż dwa tygodnie, w innych zapłacisz mniej dopiero po wybraniu opcji wynajmu długoterminowego.

Funkcja wynajmu długoterminowego

Wynajem długoterminowy obejmuje okres przekraczający 2 lata. Opcją pośrednią jest wynajem średnioterminowy, obejmujący od 2 miesięcy do 2 lat Koszt takiej usługi w przeliczeniu na jeden dzień jest znacznie niższy od wynajmu krótkoterminowego. Musisz się jednak liczyć z koniecznością wpłacenia kaucji za pojazd – jej wysokość zależy od wartości auta. Stanowi to zabezpieczenie dla wypożyczalni, gdyby doszło do jakiegoś uszkodzenia pojazdu lub innych komplikacji, które wymagałyby wkładu finansowego. Jeśli oddasz auto w nienaruszonym stanie – cała kaucja zostanie Ci zwrócona.

Dodatkowe wyposażenie w samochodach z wypożyczalni

Profesjonalna wypożyczalnia samochodów Warszawa oferuje możliwość dołączenia dodatkowego wyposażenia do auta. Może to być na przykład nawigacja GPS, bagażnik dachowy, fotelik dziecięcy lub inne akcesorium, którego będziesz potrzebował w trakcie użytkowania auta. Wypożyczając samochód, otrzymujesz również gwarancję bezpieczeństwa i pełnej sprawności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj