Koziołki samochodowe – potrzebne w każdym warsztacie

0
821
Koziołki samochodowe - potrzebne w każdym warsztacie

Naprawy wymagające położenia się pod samochód, to częsta sytuacja. Osoby, które same wykonują wiele napraw przy swoim aucie, zdają sobie z tego sprawę i czasem zdarza się im takie naprawy wykonywać. Niestety, przy takich naprawach nie zawsze dbają o swoje bezpieczeństwo. Dokonując takich napraw, kładą się pod podniesione auto, które jest podtrzymywane tylko przez lewarek samochodowy. To duży błąd, bowiem lewarek samochodowy może ulec usterce lub przesunięciu. Samochód wtedy spadnie a osoba, która leży pod nim będzie co najmniej ranna. Warto unikać takich sytuacji.

Czym zabezpieczyć podniesiony samochód?

Zabezpieczenie samochodu, który jest podniesiony, nie jest trudne. Pod auto należy podłożyć coś, co da gwarancję, że samochód nagle nie spadnie z lewarka, a jeśli już, zatrzyma się to zatrzyma się na zabezpieczeniu. Wiele osób w tym celu używa cegieł lub płyt chodnikowych. Jest to pomysł skuteczny, ale uciążliwy w stosowaniu. Trzeba posiadać i podłożyć odpowiednią ilość elementów, czasami nie jest to łatwe. O wiele lepszym rozwiązaniem są kobyłki samochodowe.

Kobyłki samochodowe. Co to takiego?

Kobyłki samochodowe, nazywane również koziołkami warsztatowymi, to regulowane podpory, które podtrzymają podniesiony samochód. Takie koziołki warsztatowe nierzadko są regulowane, więc można je podłożyć pod auto podniesione na dowolną wysokość. Ich podłożenie pod podniesione auto, jest banalnie proste. Dobrej jakości koziołki metalowe wytrzymają spore obciążenie, więc każdy samochód można w ten sposób zabezpieczyć i bez ryzyka dokonywać napraw, leżąc pod autem.

Gdzie kupić koziołki metalowe?

Koziołki warsztatowe do kupienia są w wielu sklepach z częściami samochodowymi i artykułami wyposażenia warsztatów. Bez problemu również można je nabyć przez Internet, dostępne są m.in. na aukcjach internetowych i w portalach ogłoszeniowych. Kupując, zawsze jednak trzeba mieć pewność, jakie obciążenie wytrzymają. Jeśli jest mniejsze niż waga naszego samochodu, warto rozejrzeć się za innymi koziołkami.

Cena zakupu

Kobyłka samochodowa nie jest droga. Tym bardziej warto pamiętać, że jest to zakup na wiele lat. Już za 200-300 złotych można nabyć kobyłki warsztatowe świetnej jakości, koziołki, które utrzymają ciężar każdego samochodu osobowego czy busa. Każdy, kto choć od czasu do czasu naprawia swoje samochody, powinien w takie kobyłki się zaopatrzyć. Kobyłka warsztatowa wyprodukowana przez renomowaną firmę, mocna i trwała, powinna starczyć na lata.

Zakup przez Internet

Koziołki metalowe dostępne są także przez Internet. To bardzo dobre miejsce zakupu. W sieci za koziołki można zapłacić dużo mniej. Zakupione zostaną dostarczone pod wskazany adres i bez wątpienia wystarczą na wiele lat. Przydatne będą nie tylko przy danym aucie, ale i przy autach, których właściciel będzie używać po sprzedaży pojazdu, dla którego kobyłki kupował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj