Czy czyste wnętrze auta może poprawić ocenę w Uberze?

0
535
Czy czyste wnętrze auta może poprawić ocenę w Uberze?

Uber w Polsce staje się coraz bardziej popularny. Nie wywołuje to zdziwienia, bo aplikacja oferuje bezpieczny sposób na szybkie przejazdy w prawie każdym mieście w kraju. Lista pasażerów stale się powiększa, a wiele osób w Polsce decyduje się na podjęcie działalności jako kierowca Ubera. Można zarobić w ten sposób dobre pieniądze i świetnie się przy tym bawić, ale niska ocena, otrzymana za przejazd, to zawsze mniejsza opłacalność.

Jeśli jesteś kierowcą Ubera, to z pewnością wiesz, że w Twoim najlepszym interesie jest utrzymywanie wnętrza auta w nienagannej czystości. Nie każdy pasażer da Ci 5 gwiazdek, jeśli będziesz jeździł zapuszczonym w środku samochodem! Dlaczego mycie i czyszczenie wnętrza auta ma kluczowe znaczenie, jeśli jesteś kierowcą Ubera? Sprawdź to!

Przejazdy Uberem
Utrzymanie wnętrza auta w czystości – dlaczego jest ważne?
Gdzie kompleksowo wyczyścić samochód w środku?
Kilka słów na zakończenie

Przejazdy Uberem

Twoim celem jako kierowcy Ubera jest dowiezienie pasażerów tam, gdzie chcą dotrzeć, w bezpieczny sposób. Od kierowców jeżdżących pod szyldem Uber oczekuje się, że auta, którymi jeżdżą, będą w dobrym stanie technicznym i wizualnym. Przyzwoity wygląd wnętrza pojazdu może być problemem, bo zamawiając przejazd w aplikacji Uber Pets, można podróżować wraz ze swoim psem lub innym czworonożnym pupilem.

Choć, Kodeks społeczności Ubera obowiązujący w Polsce określa dobre praktyki takie jak np. (cytuję): “warto zadbać o pozytywne wrażenia innych osób i po sobie posprzątać – na przykład zabrać śmieci do domu czy usunąć ślady rozlanego napoju”, to z pewnością trudno jest utrzymać auto w środku w należytej czystości. Zwłaszcza, jeśli wiezie się osoby po imprezie. Bo oczywiście, nie każdy Twój pasażer zasługuje na 5 gwiazdek.

Utrzymanie wnętrza auta w czystości – dlaczego jest ważne?

Kwestia, że Twoja reputacja kierowcy Ubera może ucierpieć, jeśli Twój samochód jest w złym stanie technicznym lub jest brudny wewnątrz lub na zewnątrz, nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. Uber bardzo jasno to definiuje (cytuję): “Kierowcy, którzy utracą dostęp do konta Uber ze względu na niską ocenę, mogą odzyskać możliwość realizowania przejazdów, jeśli spełnią kryteria i przedstawią dowód ukończenia kursu poprawy jakości oferowanego przez zewnętrznych ekspertów.”

Dlatego tak ważne jest, jeśli korzystasz z usług wspólnych przejazdów, żebyś czyścił swój pojazd regularnie. Jeśli nie masz karnetu na myjnię, to samodzielnie czyszczenie wnętrza auta jest z pewnością bardzo czasochłonnym zajęciem. Ale musisz to regularnie robić, aby zapewnić swoim pasażerom bezpieczeństwo i wygodę podczas podróży.

Oczywiście, Uber daje Ci możliwość domagania się zwrotu poniesionych przez Ciebie kosztów na umycie auta, jeśli klient zabrudzi Twój samochód (np. celowo rozrzucał jedzenie, zalał sokiem dywaniki lub co gorsza, zwymiotował na tapicerkę). Odzyskanie pieniędzy za szkody nie jest trudne i to jest dobre rozwiązanie, bo należą Ci się pieniądze za Twój wysiłek i czas poświęcony na sprzątanie i szorowanie wnętrza auta.

Gdzie kompleksowo wyczyścić samochód w środku?

Jak utrzymać samochód w czystości, jeśli jesteś kierowcą Ubera? Regularne czyszczenie auta w środku, może wiązać się w Twoim przypadku, z czymś tak prostym, jak cotygodniowa przejażdżka do ręcznej myjni samochodowej, która oferuje usługi kompleksowe czyszczenie samochodu. Co więcej, koszt za umycie wnętrza auta nie jest tak wysoki jak Ci się wydaje i zależy przede wszystkim od wielkości samochodu.

Profesjonalna ręczna myjnia samochodowa ma bardzo zróżnicowaną ofertę. Możesz zlecić pranie tylko 1 fotela, wybrać cały pakiet tzn. czyszczenie wnętrza auta + pranie tapicerki + sprzątanie wnętrza lub tylko pranie podstawowe, które obejmuje: fotele, kanapa, boczki, podłoga i bagażnik.

Co więcej, opony, podwozie i inne części Twojego pojazdu mogły zostać uszkodzone przez np. błoto pośniegowe, a ręczna myjnia samochodowa będzie w tym przypadku bardzo pomocna. Jest to korzystne dla Ciebie na dłuższą metę, jeśli chcesz utrzymać auto w nieskazitelnym stanie dla swoich klientów.

Kilka słów na zakończenie:

Na zakończenie dodam tylko, że czyste wnętrze Twojego auta z pewnością korzystnie wpłynie na opinie w Uberze o Tobie, bo przecież nikt nie chce podróżować brudnym lub śmierdzącym samochodem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj