Jakim ryzykiem obarczony jest zakup używanego samochodu?

0
537
Jakim ryzykiem obarczony jest zakup używanego samochodu?

Zakup samochodu to dla wielu bardzo ekscytujące przeżycie. Niestety, sytuacje, kiedy emocje biorą górę i dokonujemy zbyt szybko zakupu kończą się zwykle wielkimi kosztami napraw lub poważnymi problemami z pojazdem. Oczywiście wierzymy, że nie każdy sprzedawca liczy na naiwność kupującego, ale nie zaszkodzi zdobyć trochę informacji na temat tego, na co zwracać uwagę przy zakupie używanego auta. 

Określ swoje potrzeby

Szeroka oferta różnych marek i modeli może znacząco utrudnić wybranie tego jednego samochodu. Często podoba nam się kilka modeli, a niekiedy jeszcze producenci pozostawiają nam wybór wersji auta. Kluczowe okazuje się więc określenie naszych potrzeb. Poszukując kompaktowego auta do miasta od razu możesz odrzucić wszystkie większe modele samochodów. Jeżeli jednak potrzebujesz czegoś dla całej rodziny to niestety możesz zapomnieć o sportowym autku z dobrym tuningiem. 

Sprawdzenie auta przed kupnem 

Po znalezieniu interesującej oferty samochodu zazwyczaj umawiamy się na oględziny pojazdu w celu sprawdzenia auta przed kupnem. Jeżeli kupujący posiada jakąś wiedzę na temat mechaniki i aut to jest w stanie samodzielnie ocenić ogólny stan auta. Zwykle jednak ciężko samodzielnie sprawdzić czy pojazd nie ma ukrytych wad, zwłaszcza osobom nie znającym się na samochodach. Jest na to sposób – wizyta na stacji diagnostycznej. 

Specjaliście ze stacji diagnostycznej za odpowiednią opłata sprawdzą stan techniczny pojazdu, włącznie z tym co ukryte głęboko pod maską. Wiele osób twierdzi, że to dodatkowy, niepotrzebny wydatek. Jeżeli rzeczywiście auto będzie sprawne i zgodne z opisem właściciela, to można rzeczywiście odnieść takie wrażenie. Często jednak specjaliści wykrywają drobne i poważne usterki, które mogą albo znacząco wpłynąć na cenę albo na decyzję o zrezygnowaniu z zakupu. Warto wcześniej sprawdzić dokładnie pojazd, żeby nie obarczyć się wielkimi kosztami napraw.   

Suv do 40 tys. – niedoceniane auta w świetnej cenie

Przez pandemię dostępność samochodów zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym zmniejszyła się, ale wciąż posiadając 30-40 tysięcy możesz kupić naprawdę dobre auto ze świetnym wyposażeniem. Wśród najbardziej popularnych modeli suva do 40 tys. wyróżnić można takie auta jak Renault Koleos I, Hyundai ix35 oraz Chevrolet Captiva. Dużą popularnością cieszy się również Jeep Patriot I, Skoda Yeti oraz Nissan Murano II. 

Przeglądając oferty i zapoznając się z opisami wymienionych modeli możesz dojść do wniosku nie trzeba bać się rzadziej spotykanych aut. Wymienione modele suvów korzystają ze sprawdzonej mechaniki i ogólnie dostępnych podzespołów, dlatego w razie konieczności naprawy, nie stanowi ona wielkiego problemu. Auta tego typu z pewnością są bardzo komfortowe a napęd na cztery koła może być szczególnie przydatny, zwłaszcza zimą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj