Jak zmienić styl życia?

0
274

Wiele osób szybko zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas rezygnacja, w efekcie czego niewiele robimy, aby zmienić sytuację.
Kolosalny wpływ na taką sytuację ma nasze myślenie – chcemy za dużo zyskać błyskawicznie. Wytyczony cel należy się realizować małymi krokami. Żeby zrealizować to, na czym nam zależy konieczne jest rozplanowanie zmiany stylu życia w czasie.

Pierwszy krok

Podstawowym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiedni sen. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można bagatelizować nocnego odpoczynku. Nasze pozytywne nastawienie do życia w dużej mierze uzależnione jest od odpowiedniej liczby godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z wyciśniętym sokiem z cytryny i łyżeczką miodu na dzień dobry. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

3 krok – uprawiajmy jakiś sport.

Każda postać ruchu jest wskazana, czy to będzie bieganie, czy pływanie, czy jazda rowerem.

Czwarty krok

Trzeba wykształcić w sobie nawyk spożywania owoców zamiast słodyczy. Fruktoza to rzecz o wiele bardziej korzystna dla naszego organizmu niż biały cukier.

Piąty krok

Na wiosnę i latem należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to niewątpliwie wpływ na lepsze samopoczucie.

Szósty krok

Jak najwięcej zielonego do każdego posiłku. Im więcej witamin i mikroelementów tym lepiej dla nas. Poprawia się nasza odporność. Różne dolegliwości dopadają nas o wiele rzadziej.

7 krok

Unikajmy smażonego. Posiłki powinny być przyrządzone poprzez gotowanie, duszenie i pieczenie. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie powodują problemów gastrycznych.

Ósmy krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do świata. Uśmiech to skarb, pomaga przetrwać nawet najtrudniejsze momenty. Ma to duże znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słonecznego światła za oknem.

Dziewiąty krok

Zawsze trzeba mieć czas dla rodziny i przyjaciół. Odwoływanie spotkań z powodu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niedobry sposób zachowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj