Meble kuchenne w Warszawie – lakierowane zdjęcia

0
282
Meble kuchenne w Warszawie - lakierowane zdjęcia

Kuchnia to najważniejsze pomieszczenie mieszkania – zdecydowanie niejedna osoba podzieli to zdanie. To tutaj gotujemy dla rodziny, pijemy poranną kawę czy wertujemy prasę. Aby takim miejscem jednak była należy ją dobrze zaaranżować. Projektowanie kuchni to nie tylko dobór frontów zabudowy kuchennej czy blatu. Przede wszystkim liczy się funkcjonalność. Pomimo tego estetyka również jest istotna.

W jaki sposób wybierać meble do kuchni?

Najpierw powinniśmy powiedzieć, że meble kuchenne można nabyć gotowe jako całościowy zestaw w formie całościowego zestawu, złożyć z części składowych jakiejś sieciówki meblowej lub zamówić zabudowę kuchenną na wymiar.

Pierwsza opcja sprawdzi się idealnie w przypadku kawalerek przeznaczonych do wynajęcia. Miejsca roboczego jest bowiem bardzo mało, a jakość pozostawia wiele do życzenia. Jedyne co w tym wypadku jest zaletą to cena takiej zabudowy kuchennej i szybkość dostawy oraz realizacji.

meble kuchenne lakierowane zdjęciaJeśli jednak projektujemy kuchnię na własny użytek lepszym rozwiązaniem będzie druga opcja. Mamy możliwość tutaj bardziej manewrować doborem szafek i kolorów czy rodzajów frontów. To rozwiązanie nadal jednakże nie jest bez wad. Musimy dokonywać wyboru z podanych wymiarów szafek, często więc zostaje pusta przestrzeń w kuchni. Co w niewielkiej kuchni robi znaczną różnicę. Ponadto wybór szafek jest ograniczony, stąd też zazwyczaj kończy się na dobieraniu AGD pod szafki, zamiast szafek pod sprzęt. To rodzi następne problemy. Jakość takiej zabudowy meblowej także pozostawia dużo do życzenia. Jedyne co może działać na plus to cena. Choć i w tym wypadku warto się zastanowić, gdyż producentów zabudowy kuchennej na wymiar jest sporo, dlatego może się okazać, że wydając dodatkowo naprawdę niewiele otrzymamy idealną kuchnię.

Dlaczego więc warto zdecydować się na kuchnię na wymiar?

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni w kuchni. Meble kuchenne są perfekcyjnie dostosowane do jej rozmiaru. Wykonawca zabudowy kuchennej na wymiar dopasuje nam ją co do milimetra.
Pełna swoboda w ustawieniu wszystkich elementów. Możliwość wybrania wielkości wszystkich zastosowanych szafek, szuflad czy półek. Jest wtedy możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakieś miejsce możemy dobrać szafkę typu cargo lub wstawić tam półki.

Usługi z zakresu projektowania wnętrz

Jeśli decyzja padła na meble kuchenne na wymiar, trzeba zacząć od projektu. Po pierwsze pojawia się dygresja czy zlecić czy zrobić samemu. Jeśli mamy zmysł estetyczny i chęć poświęcenia czasu, by przyswoić najważniejsze zasady ergonomii, to możemy się sami podjąć takiego planu. W internecie jest ogrom darmowych programów, które bez problemu przeprowadzą nas przez ten proces. Jednak te proste w większości mają dużo ograniczeń. zlecenie projektu na pewno jest łatwiejsze, a przede wszystkim mamy pewność o profesjonalności. Taki projekt jest dokładniejszy, idealnie obrazuje naszą kuchnię. Profesjonalny architekt czy projektant weźmie pod uwagę nie tylko naszą wizję estetyczną, ale również funkcjonalność czy metodykę meblową. Często może doradzić rozwiązania, na które laik by nie wpadł.

Kto może zaprojektować Ci kuchnię?

Jeśli zlecić projekt mebli na wymiar to komu? Czym różni się architekt wnętrz, projektant, a dekorator. To co od razu rzuca się w oczy, to cenowa różnica takich usług. Jednak przede wszystkim rozróżnia je zawartość i zakres. Architekt wnętrz to osoba po studiach, zrobi nie tylko projekt wizualny, lecz wykona również projekt wszystkich przyłączy. W zestawie znajdzie się projekt instalacji wodnej, elektrycznej czy gazowej. Projektant najpewniej nie zrobi nam rozplanowania instalacji, jednak ma on równie wielki zakres wiedzy jak chodzi o ergonomię przestrzeni. Dekorator odpowiada tylko za kwestię układu mebli jako zmieszczenia ich oraz za ich aspekt wizualny. Najlepiej jest więc zdecydować się przy projekcie kuchni na wymiar na współpracę z architektem bądź projektantem.

Często producent kuchni na wymiar oferuje nam usługi swoich ludzi w zakresie projektu. Często wówczas cena takiej usługi jest już wliczona w całościowy koszt. Warto się dowiedzieć jaki charakter wykształcenia ma wówczas taka osoba. Nie ma co się jednak od razu zrażać nawet jeśli nie posiada żadnych dyplomów. Zazwyczaj są to jednak osoby obyte z tym tematem przez choćby staż swojej pracy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj