Strona głównaPozostałeDlaczego warto wybrać się na zawody motocrossowe?

Dlaczego warto wybrać się na zawody motocrossowe?

Coraz większa liczba osób w naszym kraju obserwuje zawody motocrossowe, które odbywają się na świecie, ale też w Polsce. Zawody w tym sporcie są bardzo emocjonujące, bo zawodnicy walczą ze sobą ramie w ramię i wszystko może wydarzyć się na torze. Trzeba pamiętać, że w niektórych konkurencjach motocrossu nie tylko chodzi o wygranie wyścigu, ale zawodnicy pokazują efektywne skoki i sztuczki na motocyklach.

Jak wyglądają zawody motocrossowe?

Profesjonalni zawodnicy w czasie imprez mistrzowskich takich jak Mistrzostwa Świata ścigają się najczęściej przez 30 minut oraz pokonują jeszcze dodatkowe dwa okrążenia. Zasady te mogą się różnić od danej konkurencji motocrossowej. Kiedy ktoś chce zobaczyć jeszcze bardziej efektowne zawody w tej pięknej dyscyplinie to warto wybrać się na zawody Freestyle Motocross. Zawodnicy w tej konkurencji wykonują efektowne sztuczki na przygotowanych skoczniach, które są oceniane przez sędziów. Noty przez nich wystawione mają pokazać jakość wykonania poszczególnych skoków.
W momencie, kiedy chce się zobaczyć najbardziej efektowne skoki na motocrossach to trzeba wybrać się na zawody Big Air. Tam zawodnicy mają trzy podejścia do danego skoku i są oceniani przez sędziów, którzy biorą pod uwagę przy ocenie trudność skoku oraz jakość wykonania. Jednak podczas tej imprezy można podziwiać najlepszych zawodników na świecie, którzy wykonują najbardziej efektowne triki na motocyklach crossowych.

Jak jest zbudowany motocykl motocrossowy?

Motocykliści ścigają się na crossach, które są podobne do maszyn enduro. Jednak motocyklem motocrossowym nie można poruszać się po drogach publicznych, ponieważ nie ma on homologacji drogowej. Motocykle tego typu są pozbawione lusterek, świateł i nie mają homologowanego wydechu. Od motocykli enduro różni ich praca zawieszenia, ale też budowa skrzyni biegów. Ważne jest stosowanie odpowiednich osłon na poszczególne elementy motocykla, bo nawet kamień, który uderzy na przykład w silnik może spowodować jego uszkodzenie, a w konsekwencji brak kontynuowania dalszej jazdy.
Warto wyposażyć motocykl motocrossowy w kilka osłon na najważniejsze elementy, aby nie doszło do ich uszkodzenia. Rywalizując na torze motocrossowym, gdzie jeździ się po terenie leśnym lub gdzie występuje błoto trzeba przygotować się na trudne warunki i zadbać o odpowiednie przygotowanie maszyny. Dlatego osłona na silnik, łańcuch, dyfuzor i tarcze to podstawa, aby móc rywalizować na odpowiednim poziomie i cieszyć się jazdą.

Każdy może spróbować swoich sił w motocrossie

Kiedy ktoś chce spróbować swoich sił w tym sporcie to powinien znaleźć tor w okolicy, który zapewni bezpieczeństwo i sprawi, że będzie możliwość spróbowania jazdy w tych specyficznych warunkach. Dlatego, kiedy ktoś jest z Warszawy lub jej okolic to należy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę motocykle cross Warszawa i sprawdzić, gdzie znajduje się dany tor. Należy też dokładnie sprawdzić, w jakich godzinach można tam jeździć. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia motocykla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polecamy