Strona głównaPozostałeKomis = skup samochodów?

Komis = skup samochodów?

Wielu ludzi utożsamia komis ze skupem samochodów. Jest to błędne postrzeganie tych dwóch form aktywności na rynku motoryzacyjnym. Łączy je w zasadzie tylko branża. Na trójmiejskich skupach można sprzedać każde auto bez względu na markę, rocznik, stan techniczny czy uszkodzenia. Natomiast na komis mogą trafić tylko takie auta, które prawdopodobnie znajdą nowego kupca. Różnica jest też zauważalna pod względem rozliczenia. Korzystając z usług komisu musimy liczyć się z tym, że gotówkę za samochód otrzymamy dopiero wówczas, gdy znajdzie się dla niego nowy właściciel. No i trzeba też brać pod uwagę naliczaną prowizję, która zwykle nie jest symboliczna. Natomiast w Trójmieście możemy natknąć się na skupy, na których pieniądze możemy otrzymać nawet tego samego dnia. Pracownicy skupu dokonają bezpłatnej wyceny i jeśli zdecydujemy się na ich usługi, to wówczas sami zgłoszą się po samochód i dopełnią za nas wszelkich formalności.

Kto może sprzedać samochód na skup

Cieszące się co raz większą popularnością skupy samochodowe przyjmują auta w każdym stanie. Mogą to być pojazdy, które przegrały nierówną walkę z żywiołami takimi jak ogień czy woda. Skupowane są nawet auta ciężarowe od klientów prywatnych jak też od firm. Jedynym warunkiem formalnym jest bycie prawowitym właścicielem pojazdu, które chcemy sprzedać na skupie samochodowym. Potwierdzeniem może to być dowód zakupu, faktura lub umowa kupna- sprzedaży zawarta z poprzednim właścicielem samochodu.

Los sprzedanego na skup samochodu

Auto sprzedane na skup samochodów podlega ocenie zatrudnionych tam specjalistów w swojej dziedzinie. To oni decydują o tym, czy auto nadaje się do renowacji i wypuszczenia na rynek wtórny, czy może trafią tam jego pojedyncze części. Jeśli samochód już zupełnie nie nadaje się do niczego, to zostanie poddany kasacji przy pełnym zachowaniu zasad ochrony środowisk i recyklingu. Przy wyborze skupu samochodowego warto zwrócić uwagę na ten aspekt, gdyż pojawiają się na rynku nielegalne kasacje i niezgodna z prawem utylizacja niepotrzebnych części składowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polecamy