Najlepsze auta do tuningu

0
1272
Najlepsze auta do tuningu

Wielu użytkowników aut osobowych decyduje się na zmodyfikowanie ich wyglądu, parametrów silnika i osiągów auta. Cały ten proces ulepszania i modyfikowania przyjął nazwę tuningu, czyli z angielskiego „regulacji lub strojenia”.

Najlepsze auta do tuningu

Najlepsze auta do tuninguTo całkiem trafne określenie na cały ten proces związany z przystosowywaniem auta do własnych preferencji i potrzeb. Regulowanie i strojenie nie musi bowiem wiązać się z wykonywaniem konkretnych czynności, z góry przyjętnych za normę. Tutaj mamy pełną dowolność i otwarte pole manewru. Możemy dokonywać zmian w karoserii, tuningować auto poprzez wprowadzenie nowych, legalnych rozwiązań czy decydować się na chip tuning cena tu jednak może zniechęcić wielu kierowców. Jakie zatem będą najlepsze auta do tuningu, które nie zrujnują nam za bardzo budżetu, a z drugiej strony będą prezentować się bardzo okazale i oryginalnie na drodze? Najwięcej zwolenników tuningu znajdziemy w posiadaczach aut niemieckich. Wymienić tutaj można przede wszystkim Volkswageny – Passaty, Borę czy Golfy.

Warto wspomnieć w tym momencie o ciekawostce – sprzęgło passat b6 jest często wymieniane na mocniejszy zamiennik z kołem dwumasowym. Wymiana dwumasy Passat to jest spory koszt. Najlepsze auta do tuningu będą obejmować także klasyczne modele, kilkudziesięcioletnich pojazdów. Są to zwykle modyfikacje bardzo kosztowne. Fabryki nie produkują już części zamiennych do tych aut, a zdobycie konkretnego elementu może graniczyć z cudem. To pole dla bardziej doświadczonych mechaników i pasjonatów motoryzacji, którzy posiadają kupę wolnego czasu i są zdeterminowani aby zmodyfikować stare, zabytkowe auto.

Tuning wizualny

Dla osób, które dysponują ograniczonymi finansami poleca się inne modyfikacje – przede wszystkim związane z karoserią, w tym obklejaniem aut lub zmienianiem reflektorów samochodowych. Na zabiegi typu chip tuning cena których przekraczać może kilka tysięcy złotych, decyduje się niewielu (albo ci najbardziej zdeterminowani). Jeśli jesteśmy początkującymi modyfikatorami nie powinniśmy angażować się w wymianę części samochodowych, o których nie mamy pojęcia. Dużym błędem będzie zatem „rzucanie się” na np. sprzęgło passat b6 czy modyfikowanie osiągów auta poprzez „rozkręcanie” części silnikowych. Tuning aut to zdecydowanie zabawa dla osób, które mają wystarczającą wiedzę na temat motoryzacji i posiadają odłożone pieniądze, których nie będzie żal wydać. Warto również wówczas rozważyć kwestię silnik elektryczny a spalinowy i zastanowić się nad odpowiednią modyfikacją silnika.

 

Szukasz specjalistów od oklejania szyb samochodowych? Zapraszamy: Bear-Wrap – Oklejanie szyb samochodowych Warszawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj