Strona głównaPozostałeSamochód na abonament

Samochód na abonament

Coraz częściej w ofertach salonów samochodowych pojawia się nowa forma finansowania jaką jest samochód na abonament. Co to oznacza w praktyce?

Samochód na abonament

samochód na abonamentWynajem długoterminowy samochodu, który coraz częściej jest utożsamiany z pojęciem samochodu na abonament polega na opłacaniu miesięczne kwoty naliczanej za użytkowanie pojazdu. Kwota ta jest zależna od rodzaju samochodu, jego klasy pojemności silnika itp. Drugim czynnikiem jest wysokość wkładu własnego czyli kwota jaką płacimy przy podpisaniu umowy na wynajem. Im wyższa wniesiona opłata początkowa, tym późniejsze raty abonamentu są niższe.

Na wysokość abonamentu ma też wpływ liczba przejechanych kilometrów. Najczęściej ustalana jest stała kwota za użytkowanie samochodu do której doliczany jest koszt za każdy przejechany kilometr, rzędu kilku do kilkudziesięciu groszy w zależności od samochodu. W przypadku wynajmu samochodu nie bez znaczenia jest wiek wynajmującego, przy sportowych samochodach z mocnymi silnikami obowiązują ograniczenia wiekowe. Osoby o niewystarczającej ilości lat nie mogą użytkować niektórych modeli, w zależności od producenta.

Zalety wynajmowania samochodu na abonament

Głównymi zaletami które sprawiają że abonament na samochód zyskuje coraz większą popularność jest możliwość szybkiego pozyskania nowego pojazdu w idealnym stanie technicznym oraz wygoda użytkowania. Wynajmujący nie musi martwić się formalnościami związanymi z ubezpieczeniem i jego kosztami. Podobnie sprawa wygląda jeżeli chodzi o przeglądy techniczne w serwisie. Koszty serwisowania i ubezpieczenia są wliczone w koszt abonamentu, należy podkreślić że pakiet ubezpieczeniowy jest zazwyczaj odpowiednio rozbudowany i standardem jest AC. Które pozwala na spokojne i bezstresowe poruszanie się samochodem. Porównując abonament do z zakupem samochodu za gotówkę czy na raty, często nawet po trzech latach użytkowania niższe są sumaryczne koszty abonamentu. A po takim okresie samochód wynajmowany możemy wymienić na nowy lub wykupić i przejąć na własność.

Artykuł przygotowany we współpracy z https://easyleasy.pl/

Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polecamy