Ile kosztuje kurs prawa jazdy kat B w 2020 r.

2
612
Ile kosztuje kurs prawa jazdy kat B w 2020 r.

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez poruszania się samochodem. Jest on ważną częścią naszej codzienności. Większość osób prawo jazdy robi jak tylko skończą 18 rok życia ale nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. A więc ile wynosi całkowity koszt kursu na prawo jazdy?

Samo kupno kursu to nie jedyny wydatek w celu zdobycia uprawnień do poruszania się samochodem. Należy również doliczyć dojazdy na kurs, koszty egzaminu teoretycznego i praktycznego w zależności ile razy będziemy do niego podchodzić oraz wyrobienie badań lekarskich. Załóżmy że wszystko uda się za pierwszym razem.

Ile kosztuje kurs prawa jazdy kat B w 2020 r.

Koszt kursu może wynosić nawet do ponad 2000zł w zależności od tego, w jakiej szkole jazdy będziemy brać udział. Do tego dodajmy jeszcze ceny obydwu egzaminów, czyli 170zł(30zł za egzamin teoretyczny i 140 za egzamin praktyczny) a także badania lekarskie kosztujące około 200zł. Jeszcze jednym ważnym wydatkiem jest wizyta u fotografa, ponieważ do wyrobienia PKK potrzebna jest fotografia kursanta. Koszt kilku zdjęć wynoście około 25zł. Po zdaniu egzaminów i zakończeniu kursu w przeciągu około 2 tygodni możemy odebrać swoje prawo jazdy płacąc za nie jeszcze 100,50zł. Po podliczeniu wszystkich kosztów całkowita cena kursu na prawo jazdy wynosi około 2500 złotych. Cena ta może być inna w zależności od miasta i szkoły, w której będziemy takowy kurs robić.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj