Kiedy wymienić opony na letnie 2020?

0
418
Kiedy wymienić opony na letnie 2020?

Wymiana kół w związku ze zmianą sezonu to obowiązek każdego kierowcy. Warto zwrócić uwagę kiedy należy zgłosić się do serwisu, czy też samemu zając się wymianą opon czy kół.

Wymiana opon na sezon letni 2020

Tak jak przed każdym innym sezonem letnim, powinna odbyć się w momencie, kiedy warunki pogodowe, jakie panują na zewnątrz, zmienią się na tyle, że jazda na oponach zimowych stanie się mało wydajna (należy pamiętać, że opony zimowe inaczej zachowują się w temperaturach niskich, natomiast ciepłą wiosną, latem ich użytkowanie może skutkować szybkim ich zużyciem).

Kiedy wymienić opony?

Wymiana opon na sezon letni 2020 powinna odbyć się w momencie, kiedy średnie dobowe temperatury przekroczą 5 stopni Celsjusza. Ważne jest to z dwóch powodów. Przede wszystkim, temperatury niższe od wskazanej, mogą przyczyniać się do braku odpowiedniego zachowania się w warunkach drogowych opon letnich (należy pamiętać, że kolizje i wypadki zimą, spowodowane jazdą na oponach letnich, może skutkować brakiem uznania roszczeń przez firmy ubezpieczeniowe). Średnie wyższe temperatury od wskazanej natomiast, będą wskazywały na konieczność zmiany na opony letnie (zużycie opon zimowych).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj