Leasing na samochód używany

0
555
Leasing na samochód używany

Wiele osób, które myśli o zakupie samochodu, z pewnych względów nie chce inwestować w nowe auta. Pojazdy prosto z salonu posiadają gwarancję nowości i jakości, jednak bardzo szybko tracą na wartości. Okazuje się, że zakup samochodu używanego również możemy sfinansować poprzez leasing.

Leasing na samochód używany jest trudniejszy do uzyskania, niż na nowy pojazd. Wiąże się to z tym, że nie kupujemy nowego pojazdu, którego jesteśmy pierwszym właścicielem. Firmy leasingowe nie chcą inwestować z samochody, które nie będą sprawne technicznie. Stąd wiele obostrzeń, które chronią zarówno przedsiębiorstwo, jak i klienta przed bublami.

Wiek ma znaczenie

Decydując się na leasing samochodów używanych dla firm, czy to auta osobowego, czy dostawczego, musisz wziąć pod uwagę wiek pojazdu. Firmy leasingowe najczęściej finansują zakup maszyny, która ma maksymalnie 5 lat. To znaczne utrudnienia, ponieważ tego typu samochody wciąż są dość drogie. Leasingodawca chce mieć jednak pewność, że pojazd jest względnie młody i nie przejechał jeszcze setek tysięcy kilometrów.

Wkład własny

W przypadku zakupy samochodu używanego, firmy leasingowe bardzo często wymagają wysokiego wkładu własnego ze strony przedsiębiorcy. Czasem kwota ta sięga nawet od 20% do 30% wartości auta. Dzięki temu inwestycja taka jest bezpieczniejsza dla leasingodawcy pod względem finansowym.

Sprawdzone pochodzenie

To kolejne utrudnienie, stawiane przez firmy leasingowe. Zezwalają one na zakup pojazdów, pochodzących jedynie z komisów prowadzonych przez dilerów samochodów nowych, które posiadają autoryzację producenta. Przeszłość takiego auta jest wtedy klarowna, a leasingodawca ma pewność, że zna każdy aspekt historii pojazdu.

Klient jest najważniejszy

Klient jest najważniejszyPowyższe zasady możemy znaleźć w ofertach wielu firm leasingowych. To leasing samochodów używanych dla osób fizycznych oraz dla przedsiębiorców. Zdarza się jednak, że klient nie chce kupować 5-letniego auta, a 10-letnie, ponieważ bardziej mu się to kalkuluje. To szczególnie istotne dla firm, które znajdują się na początku swojej drogi. Warto wtedy znaleźć na rynku leasingodawcę, który staje frontem do klienta i liczy się z jego zdaniem oraz możliwościami finansowymi. Do takich firm należy, m.in. CLS. To jedno z nielicznych przedsiębiorstw, które pomaga w zakupie nawet 10-letnich samochodów. Ponadto nie wymaga wysokiego wkładu finansowego. Wystarczy, że klient zapłaci 10% wartości auta. Co ważne, CLS nie jest też wybredny jeśli chodzi o dilerów samochodowych. Akceptowane są wszystkie komisy, a nawet osoby fizyczne, które chcą sprzedać auto. Wybierz „Finansowanie Idealnie Dopasowane”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj