Na co zwrócić uwagę przy wyborze wycieraczek samochodowych?

0
618
Na co zwrócić uwagę przy wyborze wycieraczek samochodowych?

Sprawne wycieraczki samochodowe są niezbędnym elementem każdego samochodu, przyczyniają się do komfortowej i bezpiecznej jazdy. Zostały wynalezione przez polskiego pianistę Józefa Hoffmana, który przyglądając się pracy metronomu, doszedł do wniosku, że taki ruch może być wykorzystany do przecierania szyb samochodowych. Dzięki temu samochodem można było poruszać się bezpiecznie także w deszczowe dni, a wycieraczki stały się praktycznym urządzeniem wykorzystywanym również współcześnie.

Wycieraczki do samochodu valeo – dobre dopasowanie i wyjątkowa wytrzymałość

Wycieraczki samochodowe ze względu na ich zużycie powinny być wymieniane przynajmniej dwa razy do roku, ponieważ tworzywo, którym pokryte jest pióro wycieraczki, jest podatne na różnice temperatur, kruszy się i twardnieje. Wycieraczki do samochodu valeo są zaopatrzone w specjalny wskaźnik, który zabarwia się na żółto, kiedy zachodzi konieczność wymiany urządzenia. Szkieletowa budowa wycieraczek do samochodu valeo jest tak skonstruowana, aby były one jak najmniej widoczne w trakcie jazdy.

Ważnym elementem wycieraczek jest siła docisku ich ramienia, w miarę eksploatacji samochodu ruchomy przegub ramienia zmniejsza docisk piór do szyby. Z tego względu wycieraczki do samochodu valeo są zaopatrzone w stalową listwę wewnątrz wycieraczki, co sprawia, że idealnie przylegają do szyby. Taka konstrukcja sprawia, że wyeliminowany jest efekt nierównego czyszczenia, a także unoszenia się w czasie dużej szybkości.

Na jakie wycieraczki warto zwrócić uwagę?

Warto decydować się na wycieraczki od sprawdzonych producentów, ponieważ mają one wysoki standard. Zakup takich produktów od przypadkowych sprzedawców może spowodować, że nie będą one odpowiednio przylegać do szyby, mogą być za długie albo mieć niewłaściwe zapięcie.

Wycieraczki do samochodu valeo są zaopatrzone w uniwersalny łącznik, który umożliwia połączenie ich z różnymi rodzajami ramion. Zastosowanie nowoczesnych technologii do produkcji wycieraczek do samochodu valeo przeznaczonych na tylną szybę sprawia, że są one wyjątkowo trwałe i odporne, czyszczą, nie pozostawiając smug i zapewniając bardzo dobrą widoczność kierowcy.

Zamontowanie takich wycieraczek jest proste i nie sprawia problemu, są one przystosowane do uniwersalnych zaczepów, w które wyposażona jest większość standardowych samochodów. Wycieraczki do samochodu valeo charakteryzują się aerodynamicznym kształtem, dlatego dobrze przylegają do szyby, właściwe wyprofilowanie wpływa także na ich cichą pracę nawet w czasie szybkiej jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj